Víťazná bodka

_DLT7952 k_DLT7930 k

Hráčky Šamorína B ukončili 1.časť prvoligovej súťaže domácim víťazstvom nad družstvom Prešova a stali sa víťazkami tejto časti prvej ligy.

Šamorín „B“ – BK ELIAT PU Prešov  97:66 (37:30) 

Body dali: Óváriová 21( jedna 3-ka), Bachorová 16 (jedna 3-ka), Brücknerová 12,  Bárthová 12 (2 trojky) , Sármányová 10, Šeligová a Cséfalvayová 9, Guzikiewiczová 5 (16 doskokov), Balázs 3.

Po 4 minútach viedli hostky 2:5, no o ďalšie 3 minúty to už bolo 10:5 pre naše dievčatá. Celý prvý polčas sa niesol v obojstranne nepresnej streľbe s množstvom chýb a až v poslednej minúte sa nám podarilo „utiecť“ na rozdiel siedmych bodov. Po prestávke nastúpili naše hráčky ako vymenené. Rýchle protiútoky a úspešná streľba z poľa znamenala za prvé 4 minúty druhého polčasu „šnúru“ 16:2. Aj v ďalšom priebehu zápasu sa hráčkam darilo a skóre utešene narastalo.

Ako trénera ma teší, že som mohol dať všetkým hráčkam dostatočný priestor na palubovke a tie ho úspešne využili. Škoda, že v druhom polčase už nemohla zo zdravotných dôvodov nastúpiť Cséfalvayová.

            Druhá polovica súťaže začne 13.02. S kým a kde odohráme svoj prvý zápas rozhodne žrebovanie, ktoré sa uskutoční na budúci týždeň. Teraz však už vieme, že našimi súperkami, ktoré budú bojovať o postup do extraligy budú družstvá Nitry, Petržalky, Zvolena a Tydamu Košice.

Maroš Guzikiewicz.