ŠBK Šamorín – BAM Poprad 63:49

SAM 17 14 14 18 63
POP 11 14 13 11 49

Body: Sujová Timea 19, Horvátová Laura 14, Lelkes Júlia 9, Marcová Simona 8, Vaigl Bianka Laura 6, Bábiková Tatiana 4

Foto – Dobsa Ľ:

 

Tréner BAM Poprad Tibor Kmetoni:

„Do zápasu sme išli nasadene a s dobrou energiou. Hlavnou úlohou v tomto zápase bolo súpera potrápiť a zahrať čo najlepšie. Myslím si , že sa dievčatá snažili a nemajú sa za čo hanbiť. Šamorínu gratulujem k 5.miestu.“

Hráčka BAM Poprad Katarína Sojáková:

„Po domácej výhre sme boli pripravené na vyrovnaný zápas proti Šamorínu. Dôležité v tomto zápase bolo zachytiť úvod zápasu . Keď že Šamorín má výškovú prevahu , našou úlohou bolo poriadne odstavovať a doskakovať lopty. Vedeli sme, že tento zápas môžeme vyhrať len dobrou tímovou obranou a to sa nám oproti domácemu zápasu nedarilo, Gratulujem Šamorínu k výhre.“

Manažér ŠBK Šamorín Karol Kardoš:

„Gratulujem hráčkam k dnešnému víťazstvu. Nerodilo sa ľahko , nakoľko družstvo Popradu hralo sústredene a rýchlo. Rozdielovým faktorom oproti zápasu v Poprade bolo príkladná bojovnosť a obetavosť našich hráčiek. Konečné piate miesto bolo reálnym obrazom aktuálnej formy družstva po prekonaní COVIDu. Na záver by som chcel poďakovať hráčkam za ich prístup a hru počas celej sezóny, vedeniu klubu za vytvorené podmienky , stolíku za ich podporu, ako aj ostatným , ktorí pomáhali pri organizovaní zápasov. Veľká vďaka mestu Šamorín za pravidelnú podporu ako aj všetkým súkromným sponzorom.

Moje najväčšie ďakujem však patrí našim verným fanúšikom, ktorí aj napriek neprítomnosti v hale nás neustále podporovali a motivovali do ďalšej práce. Dúfam , že budeme mať možnosť pracovať s hráčkami aj budúcu sezónu.

Nakoniec mi dovoľte popriať všetkým veľa zdravia , aby sme budúcu sezónu mohli hrať pred divákmi.“

Júlia Lelkes, hráčka ŠBK Šamorín:

,,Bol to veľmi ťažký zápas. Veľmi sme chceli vyhrať a získať piate miesto. To obrovské chcenie sa niekedy zmenilo na krč, na nervozitu. Dnes sme niekedy nedávali koše z takých pozícií, čo by sme inokedy dokázali aj so zatvorenými očami. Ukázali sme obrovskú bojovnosť a srdce. Dokázali sme úspešne ukončiť veľmi ťažkú sezónu.”