Komentáre k zápasu ŠBK Šamorín – BK ŠK UMB Banská Bystrica

Komentár k zápasu NIKE EXZ ŠBK Šamorín – ŠK UMB B. Bystrica

Trénerka ŠK UMB Banská Bystrica Andrea Izáková

Na zápas sme sa tešili, v Šamoríne máme celkom dobré výkony, dnes sme to však pri oklieštenej zostave zvládli iba v 1. polčase. Musíme popracovať na riešení obranných situácií v clone a v útoku hrať jednoduchý basketbal. Záverom ma potešili pivotky, ktoré si našli cestu spolupráce a pri sekundovaní niektorých hráčok na perimetri sme mali aj útoky, v ktorých sme hrali v celku pekný basket. Čaká nás veľmi ťažký súper Piešťany, potom nováčik Trenčín , máme na čom pracovať. Gratulujem súperkám , sú zohratejší a dali do zápasu o krok viac ako my.

Hrčka ŠK UMB B. Bystrica Martina Krajčírová

Hrali sme nedooscilovane, povedali sme si nejaké veci tie sme nedodržali. Mali sme veľa zbytočných strát , ktoré súper využil a dal ľahké koše. Vieme na čom musíme pracovať.

Asistentka ŠBK Šamorín Tímea Sujová

Gratulujem dievčatám k výhre. Si myslím že od začiatku sme mali zápas pod kontrolou, pekne sme si vypracovali pozície a strieľali s vysokou úspešnosťou. Malo sme však mali protiútokov, načo som dievčatá aj upozornila v polčase že musíme trošku zrýchliť hru. Veľmi ma teší úsek keď naraz boli na ihrisku 16 ročné baby a ukázali sa vo veľmi dobrom svetle.

Hráčka ŠBK Šamorín Lucia Lüttmerdingová

Prvý domáci zápas sa nám vydaril a podarilo sa nám poraziť Bystricu. Veľmi ma teší, že sa hala naplnila a prišli nás opäť aj v novej sezóne podporiť fanúšikovia. Čo sa týka našej hry je toho ešte celkom dosť čo musíme v obrane aj útoku zlepšiť a natrénovať. Ale ku tomu nabudúce, dnes je víťazstvo na našej strane a tešíme sa z neho.