Komentár k zápasu NIKE EXZ ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok

MBK Ružomberok

 Michal Porubčan, asistent trénera:

Prvý polčas nebol podľa našich predstáv, chýbal nám doskok a celkovo disciplína v obrane. V  útoku bol chaos. V druhom polčase sa nám podarilo napraviť chyby, hrali sme disciplinovanejšie, dali sme rýchle koše, vďaka ktorým sa nám hralo ľahšie. Vedeli sme, že zápas v Šamoríne nebude jednoduchý , ale som rád, že v druhom polčase sme dokázali to čím sa chceme prezentovať.

Dominika Urbanová, hráčka :

Do zápasu sme nevstúpili podľa našich predstav, stratili sme sa v obrane aj v útoku. Disciplínou sme s však dokázali vrátiť späť do zápasu.

V druhom polčase sme začali agresívnou obranou vďaka ktorému sme dokázali dať rýchle koše a vyrovnali sme si značný náskok , ktorý sme udržali až do konca.

 

 

ŠBK Šamorín

Tímea Sujová, asistent trénera:

Zápas mal dva rozdielne polčasy z nasej strany. V prvom sme dodržali všetko na čom sme sa dohodli. Dobre sme bránili aj doskakovali, preto sme hrali vyrovnanú partiu. Potom prišiel druhý polčas a s našimi nezmyselnými stratami 5x po sebe sme dostali Ružomberok na koňa. Naše hráčky začali riešiť vlastnú frustráciu a rozpadli sme sa aj v útoku aj v obrane. Ale my potrebujeme takéto zápasy aby sme sa posúvali. V sobotu nás čaká opäť ťažký súper takže musíme sa dobre zregenerovať a ísť ďalej.

Natália Seňová:
Do zápasu sme vstúpili zodpovedne čo sa odrazilo aj na stave. Prvú štvrtinu sme určovali tempo hry a vedeli sme  si vytvoriť dobre pozície v útoku a zodpovednou obranou sme si pred súperom urobili náskok. Ten sa nám však nekoncentrovanou hrou v druhej časti druhej štvrtiny podarilo znížiť a polčas sme tak prehrali o 2 body. Zápas sa však zlomil v tretej štvrtine, kedy na nás súper v obrane vytvoril tlak a my sme ho nedokázali ustáť. Všetky chyby ako v obrane tak i v útoku súper využil vo svoj prospech a potrestal nás ľahkými košmi. Rozdiel sa navýšil a priebeh zápasu sme už nedokázali zvrátiť.