Komentár k zápasu NIKE EXZ ŠBK Šamorín  – CBK Košice

Tímea Sujová , asistentka ŠBK Šamorín

Vstúpili sme do zápasu s odhodlaním že chceme odčiniť našu prehru v Košiciach a nie len tak o par bodov. Možno až moc sme boli namotivované lebo nám úvod vôbec nevyšiel. Zase sme boli nedôrazné v obrane. Som rada však za ten ďalší priebeh , to sme už zvládli dobre len z menšími výpadkami. V každom úseku niekto iný ťahal za družstvo a aj keď nie každý mohol zasiahnuť do tohto zápasu, postup patri každej jednej, bola to tímová práca. Atmosféra v hale bola úžasná, ďakujeme fanúšikom že nás povzbudzovali cely zápas a radovali sa s nami z postupu do semifinále. Je radosť hrať pred takým obecenstvom. Myslím si že aj Košice sa pričinili k tomu, aby dnešný zápas bol taký dobrý. Sú veľmi sympatické družstvo, nevzdali sa ani pri nepriaznivom stavu, keď boli dole o 18 bodov. Držím im veľmi palce k ďalším bojom o umiestnenie.

Simona Marcová, kapitánka ŠBK Šamorín

Úvod zápasu nám nevyšiel tak ako sme chceli, boli sme zbytočne nervózne ale našťastie sme sa zobudili ešte v prvej štvrtine. Myslím že od toho momentu už sme hrali našu hru. Vedeli sme že si musíme postrážiť doskok a potom to pôjde. Veľmi nás teší táto výhra hlavne kvôli ľuďom ktorý prišli, boli fantastický, dodávali nám energiu po celý zápas a boli našim 6 hráčom na ihrisku. Patrí im veľké ďakujem.

Komentár CBK
Do dnešného zápasu sme šli so zámerom vybojovať štvrté miesto. Zo začiatku nám vychádzala obrana aj útok a padli nám ľahké koše. V polke štvrtiny sa chytili aj Šamorínčanky a začala im padať trojková streľba. Nedarilo sa nám v doskokoch, z ktorých mal Šamorín druhé šance a následne ich aj premenil. Napriek tomu sme rady, že sa nám sériu podarilo dotiahnuť do rozhodujúceho tretieho zápasu a o celkovom výsledku rozhodovali skúsenosti hrajúcej trénerky, ktorá sa objavovala na ihrisku len vo vybraných (egalových) zápasoch.
(tím CBK Košice)