EXZ ŠBK Šamorín – Young Angels Košice 52:64

ŠBK Šamorín 52 – 64 Young Angels Košice (15-13, 19-22, 7-16, 11-13)

Body: Simona Marcová (C) 14, Zuzana Vargová 10, Timea Sujová 9, Lucia Lüttmerdingová 8, Bianka Laura Vaigl 5, Tatiana Bábiková 5, Júlia Lelkes 1

  Radko Dvorščák, tréner: V prvom rade gratulujem družstvu zato, ako sa dokázalo zomknúť a napriek neúspešnému vstupu do zápasu a zraneniam zmobilizovať. Bol to zápas ako sa na play-off patrí. Získali sme cenné víťazstvo na pôde súpera, no je za nami len prvý krok. Potrebujeme sa čo najlepšie nastaviť na odvetu, ktorá nás čaká v sobotu.

Katarína Šedivá, hráčka Young Angels: Do zápasu sme nevstúpili podľa našich predstáv. Bolo cítiť nervozitu. Napriek tomu sme sa v prvom polčase dvakrát dokázali vrátiť do zápasu. V druhej štvrtine sme sa zomkli a hrali sme koncentrovane. Cez polčasovú prestávku sme si povedali, že si to nemôžeme nechať ujsť a bojovali sme o každú loptu. Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas pri vstupe do play-off a podarilo sa nám ho dostať do víťazného konca. Nie je to však koniec a ideme si domov po ďalšiu výhru.

Diósi Albert , tréner ŠBK Šamorín
Zápas sme začali lepšie . Potom prestala fungovať obrana. Košice sa dostali do streleckej pohody . V druhom polčase získali náskok a podarilo sa im to udržať do konca zápasu.
Gratulujem súperovi k výhre.
Hráčka Lüttmerdingová Lucia ŠBK Šamorín

Prvý zápas play off máme za sebou. Dnes to nevyšlo podľa našich predstáv a Košice nás porazili. Do zápasu sme vošli s energiu a nasadením tak ako sme sa dohodli. Prišli sme si zápas užiť a popasovať sa so súperom. Sobotu nás čaká odveta. Nevzdávame sa a len máme väčšiu chuť na víťazstvo na súperovej palubovke. Ďakujeme fanúšikom za podporu a držte nám palce sobotu nech sa vidíme opäť stredu u nás a ukážeme, že ste nechodili zbytočné. Šamorín do toho!!!

Foto /Dobsa L/: