Šamorín vykročil úspešne

Prvá liga vstúpila do svojej druhej (finálovej) časti, víťaz ktorej postupuje do extraligy. Do tejto časti sa k prvým dvom družstvám – Šamorínu a TYDAMu Košice, ktoré hrali Slovenskú časť súťaže pridali 3 družstvá, ktoré doteraz hrali spoločnú s družstvami z Rakúska – ASWBL ligu – Petržalka, Nitra a Zvolen.

ŠBK Šamorín „B“  –  BK Petržalka Bratislava  60:56 (28:34)

Cséfalvayová 15, Óvári 11 Šústová a Slimáková 9, Bachorová 8, Šeligová 6, Brücknerová 2, Bárthová.

Stretnutie s najúspešnejším Slovenským družstvom z ASWBL – Petržalkou (skončila na 3. mieste) – sa pre nás začalo zle. Po necelých piatich minútach sme prehrávali 0:10 a aj po oddychovom čase to bolo o 2 minúty neskoršie 2:14. Body Óvári, Slimákovej a Bachorovej znamenali, že do druhej štvrtiny sme vstúpili len s 3 bodovým mankom. Druhú štvrtinu sme prehrali tiež o 3 body, takže v polčase to bolo o 6 bodov pre súpera.

Druhý polčas začala Petržalka 3-kou a keď pridali ďalšie 3 body ich náskok narástol už na 12 bodov. Zmenou obrany z osobnej na zónový pressing kombinovaný so zónou sa nám podarilo znížiť na 39:44, čo bol aj výsledok po 3. štvrtine. Začiatok poslednej štvrtiny nám konečne vyšiel a po dvojke Cséfalvayovej a trojke Šústovej sme v 33 minúte prvýkrát v stretnutí viedli 46:45. Naša radosť však netrvala dlho. 4 minúty pred koncom viedla Petržalka 52:47. Vtedy sa však „zobudili“ dovtedy strelecky „spiace“ Bachorová a Šeligová a šnúrou 10:2 otočili stav stretnutia v náš prospech. Kôš Petržalky 3 sek. pred koncom nám už radosť z víťazstva nepokazil.

Dievčatám patrí pochvala za to, že aj za nepriaznivého stavu a napriek tomu, že sa im strelecky nedarilo, bojovali do posledných sekúnd, za čo sa dočkali odmeny v podobe neočakávaného víťazstva nad kvalitným súperom.

Ďalšie stretnutie 1.ligy odohrajú naše dievčatá doma v nedeľu 28.02. o 16,00 proti Zvolenu.