Komentáre k zápasu Niké EXZ: ŠBK Šamorín – UMB Banská Bystrica

Andrea Izáková, trénerka UMB:

Do zápasu sme vstúpili s nastavením hrať aktívnu a čo najviac vyrovnanú hru. To sa nám aj darilo skoro do polovice tretej štvrtiny. Žiaľ, prišla hluchá chvíľa najmä v obrane a ,,lacné fauly“ a úspešné trestné hody počas celého zápasu rozhodli o výsledku zápasu.

Gabriela Turčanová, hráčka UMB:

Tento zápas sme chceli vyhrať. V úvode sme hrali koncentrovane a kolektívne. Opäť sme však počas zápasu mali herní výpadky, kde sme súperovi umožnili premeniť veľa ľahkých košov. Aj keď sme zápas nedotiahli do výherného konca, bol to veľmi vyrovnaný súboj. Na domácej palubovke im máme rozhodne čo vrátiť.

ŠBK Šamorín Asistentka trénera Tímea Sujová:

Po odloženom zápase s Popradom sme veľmi tešili na tento zápas. Chceli sme do toho vstúpiť agresívne, aby sme my diktovali tempo a aby si zahrali všetci do sýtosti. Bohužiaľ tento plán sa nám nepodaril lebo sme boli od prvej minúty nedôrazný, robili sme veľa nevynútených chyb a každý si skúsil niečo svoje v útoku a preto sa nám vytratila disciplína a viazla súhra. Nepomohli veľmi ani striedania. Začali sme hrať až od 25tej minúty a hneď sme natiahli na 20 bodov. Nemôžeme takto hazardovať s výsledkom a preto dúfam že nás toto nakopne a už v ďalšom zápase podáme koncentrovanejší výkon.

Háčka Sofia Soóky

Z môjho pohľadu mohlo byť konečné skóre lepšie ako bolo, ale bohužiaľ prvý  polčas nedopadol podľa našich predstáv. Druhý polčas sme sa zobudili a začali sme bojovať čo nám prinieslo zaslúžené body. No celý zápas nám chýbalo odstavovanie a doskoky či obranné alebo útočné. Ja si ako 15 ročná hráčka vážim každú minútu ktorú na palubovke extraligy dostanem, a preto som rada že som si dnes mala možnosť zahrať.