U15 – turnaj EGBL

V dňoch 31.3. – 3.4.2022 sa družstvo U15 zúčastnilo tretieho turnaja EGBL v kategórii U15 v lotyšskom meste Daugavpils.
Predošlé dva turnaje družstvo bolo nútené vynechať z dôvodu COVID opatrení a situácie na Slovensku.

Družstvo cestovalo na turnaj plné očakávania a menšej nervozity, nakoľko sila súperov nám bola neznáma a každá hračka chcela reprezentovať klub v najlepšom svetle.

Turnaj sme začali v A skupine (ktorá sa ukázala ako najsilnejšia) a postupne sme sa stretli s družstvami Ridziene 40:59 (športova škola Riga), Bertanu Valmieras 32:59 (víťaz turnaja) a s reprezentáciou Ukrajiny U15 43:52 (tretie miesto na turnaji). Všetky tri zápasy sme prehrali, ale naša hra sa postupne zlepšovala, dokonca s Ukrajina U15 sme až do 28 min. aj viedli.

V play-off sme sa stretli s tretim družstvom B skupiny, ktorou bola estónska Rapla BS. Po bojovnom a dobrom výkone sme zvíťazili 40:35.
V poslednom zápase o umiestnenie sme opäť zviedli súboj s družstvom Ridziene. Nakoľko to bol náš posledný súboj na turnaji, možnosť zahrať si dostali všetky naše hráčky. Nakoniec po dôstojnej prehre 31:54 sme turnaj ukončili na šiestom mieste.

Pre hračky bol turnaj obrovskou školou basketbalu, kde rýchlosť a fyzická hra bola na úplne inej úrovni ako v našej lige. Dúfame, že tieto skúsenosti zúročia počas vyvrcholenia aktuálnej sezóny.

Ďakujeme za finančnú podporu Trnavskému samosprávnemu kraju a mestu Šamorín že sme sa mohli zúčastniť turnaja.