Úspešný prvý krok v play off extraligy žien

Šamorínčanky v stredu bezpečne zdolali tím BAM Poprad v prvom zápase play off  extraligy žien 84:56 /45:27/ po štvrtinách (24-20, 21-7, 18-22, 21-7). Tréner družstva Tomáš Kačmarik a hráčka Timea Sujová hodnotili zápas takto:

Tomáš Kačmarik

Do zápasu sme vstúpili koncentrovane. Rýchlo sme viedli 16:6, no aj tých 6 bodov sme dostali po katastrofálnej obrane. V celom zápase sme robili školácke chyby v obrane a toto sa už nemôže opakovať. Dostali sme 56 bodov, no mali sme 21 strát. Dovolím si tvrdiť, že 20 bodov sme Popradu darovali. Teší ma, že dnes zabrali aj hráčky, ktoré neboli až tak vyťažované v zápasoch doteraz. Teraz potrebujeme poriadne zregenerovať, to je základ. V Poprade nás nečaká nič ľahké, súper nás aj dnes dve štvrtiny poriadne hrýzol. Našim cieľom však bude vyhrať v Poprade a ukončiť tým túto prvú sériu play off. Fanúšikom ďakujem za podporu.

Timea Sujová

Do zápasu sme nastúpili zodpovedne. Hneď v prvej štvrtine sme viedli viac ako o 10 bodov. Potom sa Poprad prebral a my sme poľavili v obrane a dostali sme zbytočné koše. Myslím si, že zápas sme mali pod kontrolou celý čas a Popradu sme dali jasne najavo, kto je favoritom série.  V play off  sa hrá na 2 víťazné zápasy, takže si v sobotu ideme do Popradu pre druhú výhru a chceme tým ukončiť sériu 2:0.